Dejte vaší koupelně nový vzhled

Přidáno 19. 09. 2017

Dejte vaší koupelně nový vzhled

Dlažba a obklady dodají Vaší nové či rekonstruované koupelně styl, který také svědčí o Vaší povaze. Jsou nepostradatelným prvkem každé moderní či klasické koupelny. 

Je proto třeba pečlivě vybírat, a to nejen barvu, ale také materiál a jejich velikost. Nezapomínejte, že na její zdi se budete dívat několikrát denně. Kde jinde si člověk totiž odpočine víc, než v napuštěné horné vaně se skleničkou vína.

Čtverec versus obdélník

Správě zvolený tvar obkladu či dlažby má jedinečný charakter a může Vaši koupelnu opticky zvětšit či zútulnit. Rozměry obkladů a dlažeb jsou různé, od malinkatých čtverečků, až po veliké čtverce či obdélníky. Čtverce můžete položit i třeba na koso, což u obdélníku není dost možné. Obdelník zase nalepíte na zeď svisle nebo podélně, ani tam se totiž meze nekladou.

Čtverec. Zaručuje klasiku a standard, na kreý jsme všichni zvyklí. Čtvercové obklady dodají vaší koupelně ladné křivky, které nikdy neomrzí. V tomto tvaru je skrytá jednoduchost. Kdo ji proto miluje, nemá co řešit.
Obdelník. Dokonale zkrášlí vaši koupelnu a ještě ji dokáže svým tvarem opticky zvětšit. Zkušený obkladač si jistě poradí i s nalepením obkladu na jeho vodorovnou stranu, což je velký trend poslední doby. Malou koupelnu optický zvětší velký obdelník s minimem spar a jednoduchá světlá barva. Naopak zase pokud máte velkou koupelnu, můžete si dovolit kombinaci více formátů.

Povolte uzdu fantazie

Koupelna to bude především vaše a vašich blízcích. Zda bude klasická či unikátní záleží pouze na vás. Paleta barev obkladů a dlažeb je snad nekonečná a čím více má člověk možností na výběr, tím hůře si je schopen vybrat. O obkladách do koupelny snad tohle platí trojnásob. Jaké barvy tedy koupelny nosí? Existují barvy studené, teplé či pastelové.

Barva studená. Studená bude příjemná v létě, kdy navodí pocit příjemného chladu. V zimě bude působit tak, že se vám v koupelně bude zdát ještě větší než ve skutečnosti bude.
Barva teplá. Ta v zimě bude za královnu. Koupelně bude působit útulně a ze zdí na vás bude dýchat pomyslné teplo. Dejte si v tomto případě pozor na tmavou barvu, je sice originální, ale malému prostoru ublíží. Zmenší ji a dodá pocit stísněnosti.
Extravagance. Nemusíte mít z ní vůbec strachu. Jsme na prahu třetího tisíciletí a originalita se nosí, kde se dá. Současný trend spíše zastává ovšem praktičnost a jednoduchost. Už žádné kudrlinky a cukrdlátka, jak tomu bylo zvykem dříve.
Jednoduchost. Jednoduché obklady dají dobře vyniknout zajímavým doplňkům. Lépe se udržují v čistotě a nikdy neomrzí. V jednoduchosti je přeci krása.

No a když si nebudete jisti a neradi byste to přepískli, držte se zaručeného pravidla: maximálně dva formáty a k tomu dvě barvy.

Teď jsme na řadě my

Už víte, jakou barvu a tvar obkladu či dlažby chcete? Pokud ještě tápete, přijďte objevit nápad k nám. Nabízíme široký sortiment stavební keramiky. V nabídce najdete dlažby a obklady jak do interiéru tak i exteriéru, a to vše samozřejmě v té nejvyšší kvalitě, barevně i stylově sladěné s dalšími doplňky. V neposlední řadě u nás můžete zakouit také související zboží k obkladům a dlažbám. V neposlední řadě vám obklad a dlažbu i profesionálně do vaší koupelny položíme.

V naší prodejte koupite tu nejlepší stavební keramiku v Jindřichově Hradci. Tak si pospěšte, sklad máme plný.