Pomůžeme s instalací fotovoltaiky

Přidáno 19. 04. 2016

Pomůžeme s instalací fotovoltaiky

Ačkoliv dotace z evropských zdrojů na fotovoltaické elektrárny nejsou tak příznivé, stále je možnost nainstalovat si malou elektrárnu na dům a ušetřit tak nezanedbatelný podíl energie. Fotovoltaika s sebou nese celou řadu výhod.

Výhody fotovoltaických elektráren 

Zhodnotíte tak své finanční prostředky do investice, která se Vám na sto procent vrátí. Zároveň tak snížíte svoji závislost na dodavateli Vaší elektrické energie a přistupujete šetrně k životnímu prostředí tím, že využíváte obnovitelné zdroje energie.

Jak to funguje? 

ftv-instalace.jpg

Celý systém stojí na instalaci fotovoltaických panelů, které Vám pomůžeme nainstalovat. Energie sama pak proudí ze slunečního záření a v panelech se přemění na stejnosměrný proud. Ten se v měniči změní na střídavý proud. V této podobě je distribuován po domácí nebo rozvodné síti.
Součástí fotovoltaických elektráren je několik komponent, které Vám pomůžeme nainstalovat a zařídíme jejich plnou funkčnost. Jsou to fotovoltaické panely, měniče (střídače), podpůrné a jistící prvky a kabeláž.

Co je pro fotovoltaické elektrárny potřeba?

Pro připojení potřebujete rozvody nízkého napětí (220 V), prostor bez stínu – nejlépe jižně orientovaný, prostor na střeše nebo přilehlý prostor okolo domu a nosnost střechy alespoň 25 kg/m2.

Kolik to stojí?

Zpravidla se systém o velikosti do 30 kWp pohybuje v rozmezí od 30 000 Kč/kWp do 43 000 Kč/kWp bez DPH. Tato cenová rozpětí jsou velmi vysoká a jsou ovlivněna především volbou komponentů. Obecně lze říci, že nejlevnější komponenty jsou čínské (panely i měniče), nejdražší potom evropské nebo japonské. Ceně zpravidla odpovídá roční výroba, kvalita a životnost.

Staviservis a fotovoltaika

Naše firma Staviservis se postará o kompletní instalaci a servis fotovoltaických elektráren. Umístíme je na rodinné domy, zahrady, nebo volná prostranství. Zaručíme vám profesionální služby a přístup. Nahlédněte na ukázky našich referenčních zakázek.