Jak vybrat stavební firmu

Přidáno 09. 12. 2016

Jak vybrat stavební firmu

Vybrat si pro realizaci stavby dobrou stavební firmu je základ. Ušetří vám to ve finále haldu peněz a vyšetření na žaludeční vředy. Pojďme se podívat na pár věcí, na které je třeba se při výběru dívat.

 

Jak se pozná solidní firma

  • Snažte se nashromáždit co nejvíce referencí, doporučení a názorů na firmu. Nebojte se kontaktovat i bývalé zákazníky firmy a poptat se na jejich zkušenosti se stavbou. Jak firma dodržela podmínky, smlouvu a zda bylo vše v termínu. Jestli nechtěla další a další výdaje, které nebyly předmětem původní domluvy nebo bylo vše zahrnuto již v celkové kalkulaci. Kontaktovat můžete i starší zákazníky, kteří bydlí v novém domově již pár měsíců nebo let, jak jsou se stavbou spokojeni.

 

  • Dalším znakem solidnosti firmy bývá poskytnutí delší záruky na dílo, než jsou ze zákona povinné 3 roky. Firma tak opravdu věří své práci.

 

  • Komunikace s firmou je základ. Pokuste se proto své požadavky podat co nejpřesněji, aby později nedocházelo k nedorozuměním. Firma by s vámi měla být schopna probrat náročnost jednotlivých úkonů a nabídnout vám případné alternativy a doporučení. 

 

  • Nepodceňujte důležitost smlouvy mezi vámi a firmou. Nechte ji proto projít a zhodnotit raději i právníkem, aby se zamezilo možným nepříjemnostem.

 

  • Cena není v tomto případě rozhodující. To, co ušetříte teď se vám může za pár let vrátit. Nebo si ze všech nabídek vyberete tu nejlevnější a firma vám spoustu prací napočítá až v průběhu realizace. A ještě vás to vyjde vlastně dráž, než kdybyste přijali o něco dražší nabídku. 

 

  • Spolehlivý stavební dozor může být také užitečný. Ušetří vám to spoustu nervů. Pokud vzniknou nedostatky, dozor požaduje jejich odstranění či finanční kompenzaci. Více informací o stavebním dozoru

 

  • Zbytek peněz a tím vlastně doplacení celkové částky by mělo řádně proběhnout až po kolaudaci stavby

 

Zkontaktujte nás, rádi Vám poradíme a dotazy zodpovíme. Jsme solidní firma z jihu Čech, nabízející své služby na poli stavebním, strojírenském i zámečnickém.