Cesta za novou fasádou

Přidáno 20. 07. 2017

Cesta za novou fasádou

Slunečné a teplé počasí je ideálním časem k nahození nové fasády. Co taková renovace fasády vlastně obnáší?

Dokonalý první dojem

Fasáda je důležitým prvkem každé stavby. Většinou nás zaujme na první pohled a tvoří nejen vizuální stránku našeho obydlí, ale má za úkol nás chránit před povětrnostními vlivy a případným mechanickým poškozením. Časem však samozřejmě dochází k jejímu opotřebení a je proto nutné fasádu opravit.

Kdy je dobré zasáhnout

Porušení fasády, může být způsobeno pohybem stavby a mohou se objevit trhliny. Je nutné zjistit, zda jsou trhliny bez pohybu, a to důkladnou kontrolou pomocí sádrového pásku. Pokud se praskliny objevují také v okolí rámů oken a dveří, mělo by následovat trvalé vyplnění prasklin tmelem nebo barvou.

Zvláště v zimních a deštivých dnech dostává fasáda domu zabrat. Na omítce se mohou objevit plísně, řasy nebo šedé mapy od soli a oprýskaná omítka. V takovém případě je vhodné použít sanační omítky, které umožní odvedení vlhkosti ze zdi. Sanační roztoky obsahují látky zamezující tvorbu plísní a nemusíte se bát dalšího šíření bakterií. Nejlepší prevencí před napadením fasády plísněmi, je protiplísňová úprava barev a omítek už při jejich výrobě. V současné době existuje řada sanačních omítek dělených podle stupně účinnosti i materiálu.

Vsaďte na odborníky

Renovaci fasády je dobré provádět za odborného dohledu a nejlépe přímo specializovanou firmou. Takovou firmou jsme i my. Pokud se chystáte k opravě fasády nebojte se na nás obrátit. Jsme zkušení odborníci a pracujeme s kvalitním materiálem. Nabízíme vám naše prvotřídní služby a uděláme z vašeho domu opět dobře vypadající a fungující jednotku.