Stavba v zimě

Přidáno 25. 10. 2016

Stavba v zimě

Blíží se nám pomalu ale jistě období, ve kterém nepanují zrovna ideální podmínky pro jakoukoliv stavbu. Možná tak vlastně pro stavbu sněhuláka.

Nechat projít mrazem

Pro rodinný dům je například ideální mít přes zimu dokončenou hrubou stavbu včetně zastřešení, aby vše prošlo jak se tak říká mrazem. Na jaře se nechá hrubá stavba vyschnout a pokračuje se vesele dál.

Jak stavbu ochránit před mokrem?

Pokud jste nuceni stavbu přes zimní měsíce přerušit a chybí Vám potřebné zastřešení a tím pádem ochrana před sněhem a deštěm, je třeba rozestavěné zdi řádně zabezpečit. K tomu Vám pomůže například důkladné překrytí plachtou. Je však třeba toto zabezpečení téměř denně kontrolovat a mít jistotu, že opravdu nedochází k žádnému prosaku vody do stavebního materiálu. Kdyby byla stavba nechráněna, hrozí riziko toho, že zdivo nasákne vodou a trvalo by mnohem déle, než by vše vyschlo. S příchodem další zimy by hrozilo i popraskání a narušení zdiva, jak by voda znovu zmrzla a porušila tak jeho sktrukturu. Díky tomu by mohlo dojít k takovým narušením, že byste byli nuceni prostě poškozenou část odbourat a začít znovu. 

Není vhodné se také rovnou nastěhovat do špatně vyschnuté stavby nebo provádět vnější tepelnou izolaci. Díky aplikované tepelné izolaci a topení samotnému by nemusel dům správně větrat a docházelo by k nežádoucímu množení plísní.

 

zima-stavba1.jpg

 

Pro odborný posudek a realizaci nás neváhejte kontaktovat.