Úprava terénu před zahájením stavby

Přidáno 07. 06. 2016

Úprava terénu před zahájením stavby

Pokud už přistoupíte k rozhodnutí postavit dům na zelené louce, nebude pro Vás novou informací, že je to běh na dlouhou trať. Ze začátku se jistě nevyhnete dlouhosáhlým úřednickým martýriím. Pokud to vše absolvujete se zdravými nervy, pak už stačí jen poprvé kopnout do země, položit základní kámen a stavba může začít.

Zřídka se ale stavebníci setkávají s povrchem, který není potřeba před položením základů řádně upravit a připravit tak pro budoucí stavbu. Jako první je potřeba zajistit místo pro sejmutou ornici, totiž půdu, kterou budeme při dalších úpravách terénu potřebovat. Jistě se ornice nezbavujte, můžete ji později využít na trávník kolem domu. Je také potřeba zvážit, zdali pozemek potřebuje drenáž. Ta bude potřeba v případě, hromadí-li se Vám kolem pozemku voda. Vodu lze hromadit v podpůdní přírodní zásobárně vody, jezírku nebo jednoduchém systému kanálů a později ji využívat pro praktické účely.


Při plánování stavby je potřeba podrobně naplánovat, jak bude okolí domu vypadat, kde bude dlažba, příjezdová cesta, zdali chcete mít bazén, terasu nebo jezírko. Pokud máte velký pozemek, pak se svěřte s plánováním a úpravami terénu do rukou odborníkům. Naše firma Vám zajistí dokonalou přípravu pozemku před stavbou, v případě potřeby i demoliční práce. Neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace.