Výkopy základů v Jindřichově Hradci

Přidáno 13. 04. 2016

Výkopy základů v Jindřichově Hradci

Výkopové práce nespočívají jen v kopání základů domů. Přečtěte si, co vše je před zahájením stavby nutné vzít v potaz. Pomůžeme Vám postavit na "zelené louce" a zajistíme kvalitní profesionální přístup. Disponujeme veškerou potřebnou technikou a zkušenostmi. 

Základ je základ

Stavět, takřka na zelené louce obnáší spoustu příprav, plánování a starostí. Všechny stavby mají ale společného jmenovatele, kterým je počátek stavebních prací. Je to kopání základů, které je doslova základ. Zvolit vhodnou metodu pro výkopy základů domů je nesmírně důležitou stavební disciplínou, s níž Vám rádi pomůžeme.

Rozbor a mechanika zemin

Zakládání výkopů souvisí s mechanikou zemin, neboli vyšetřování mechanického chování zemin a jejich kvalitativní vlastnosti. Základ dobré stavby by měl být založen tak, aby jednotlivé části domu sedaly do základové půdy rovnoměrně. Rozlišujeme dva konstrukční druhy základů. Jsou to plošné a hlubinné, které se dále dělí například na základové desky, piloty nebo pilíře.

Fáze prací

Prvním procesem při výkopu základů je podrobný průzkum staveniště. Pomocí sond zajišťujeme hladinu spodní vody a odebíráme vzorek zeminy a vody, z nichž provedeme laboratorní zkoušky. Ve druhé fázi zkoušíme tlakovou zátěž na pozemek. Hloubka založení ovlivňuje velikost sedání stavby. Větší hloubka znamená menší sedání. Půdorysný tvar základů potom ovlivňuje hodnotu stlačení zeminy. Půda pro základy se dá i zlepšit, a to nahrazením kvalitnější zeminou, zhutněním, odvodněním nebo vysoušením.

Potřebná technika

Kromě odborného poradenství zajistíme i těžkou práci. Provádíme vybagrování základů rodinných domů, základy plotů a zároveň Vás zbavíme vybagrované zeminy. Máme špičkové technické vybavení na všechny druhy výkopových i demoličních prací, včetně traktobagrů, pásových bagrů, čelních nakladačů a hutnící techniky. Kromě základových výkopů provádíme i rýhy na vodu, kanalizaci nebo plyn. Upravujeme terén, stavíme cesty a pozemní komunikace.
Naše společnost je pro Vás na trhu od roku 1992 a disponuje odborníky ve svém oboru, špičkovou technikou a hlavně roky praxe. Neváhejte nás kontaktovat

47587x2.jpg